Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniuBetonowani BlogConcrete - the perfect material for lovers of modern interiors

Czym jest beton architektoniczny?

Wiele osób łączy beton jedynie z niewykończonymi budynkami. Niektórzy naprzemiennie używają słów „cement” i „beton”, co nie jest do końca poprawne. Cement jest proszkiem używanym do wytwarzania betonu. Wraz z wodą, pewnym rodzajem kruszyw skalnych i chemicznymi domieszkami, pozwala na uzyskanie finalnego produktu o różnej jakości i gęstości. Zazwyczaj beton znajduje się w domu jako część fundamentu, ścian, podpór, elewacji i w tej roli wykorzystywany jest od ponad dwóch tysięcy lat! Jednak ostatnio stał się popularnym materiałem również do dekoracji wnętrz. Jego wszechstronność, trwałość i elastyczność sprawiły, że można go używać do tworzenia efektownych ścian, podłóg, blatów, mebli i akcesoriów.

Skąd trend na beton architektoniczny?

Jest wiele powodów, dzięki którym beton architektoniczny cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Przede wszystkim wpisuje się w idee nowoczesnego życia, które zakładają, że przestrzeń życiowa ma być dopasowana do naszych potrzeb. Beton pozwala na uzyskanie wielorakich kształtów, więc można go dostosować nawet do najbardziej wymagających powierzchni. Dodatkowo wiele osób jest znudzonych tym, że większość mieszkań wygląda tak samo – można w nich znaleźć identyczne meble, ozdoby, akcesoria. Beton architektoniczny jest miłą odskocznią od tego stanu rzeczy, ponieważ nawet przy użyciu jednakowych płyt uzyskuje się zupełnie inne efekty. Nie można również zapominać o tym, że jest to produkt niezwykle trwały, który nawet po wielu latach wygląda dokładnie tak, jak podczas montażu.

Beton dla indywidualistów

Beton może być wykończony pigmentami w celu zapewnienia zintegrowanego koloru, a także być barwiony, polerowany i szlifowany. W zależności od struktury z powodzeniem znajduje swoje miejsce w łazienkach, kuchniach, salonach, a nawet w sypialniach. Choć jest dość surowym materiałem, to w połączeniu z innymi naturalnymi elementami stanowi spójny obraz, który nigdy nie wyjdzie z mody. Miłośnicy klasyki mogą komponować beton architektoniczny z drewnem, stalą lub szkłem, z kolei ci bardziej nowatorscy wolą parować go np. z plastykiem. W obu tych odsłonach prezentuje się świetnie!

read more

Blog 1
Concrete worktop in the kitchen - advantages and disadvantages
Add style to your home with furniture made of concrete
Concrete - the perfect material for lovers of modern interiors