Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
Blog 1

Finishing a garden, driveway, pavement or terrace is an important element of each renovation or decoration of the house surroundings, as well as public space. uBETONED offer a wide range of solutions - from sizes to colours to textures, ensuring durable, aesthetically pleasing paving that will last you for years.

Our concrete slabs are available in different sizes, structures (smooth, grooved), and colors - from white to dark graphite. We also offer a wide selection of paving blocks with and without chamfer, with straight or wavy edge.

1. Oryginalność i spójność

Dla projektanta beton architektoniczny oferuje nieskończone możliwości manipulacji masą i formą oraz przyciąga ogromną paletą kolorów i faktur. Umożliwia replikację barw i wykończenia kamienia, muru lub terakoty, a także sprawdza się przy detalach, takich jak gzymsy, łuki i ozdobne panele naścienne. Opcje ekspresji architektonicznej są prawie nieograniczone.

2. Jakość i trwałość

Ozdobne elementy z betonu architektonicznego produkowane są w ściśle kontrolowanych warunkach, aby zapewnić wysoką jakość pożądanych kształtów, kolorów i faktur. Środowisko to pozwala wdrażać rygorystyczne procedury kontroli jakości, co wpływa również na trwałość produktów. Wszystkie płyty betonowe mają długotrwałą wytrzymałość i wymagają niewielkiej konserwacji lub nie potrzebują jej wcale, aby zachować oryginalny wygląd. Beton ma żywotność ponad 60 lat! Dodatkowo warto dodać, że jest odporny na warunki atmosferyczne, więc świetnie sprawdzi się zarówno jako element dekoracyjny wewnątrz domu, jak również i na zewnątrz.

3. Niskie koszty montażu i eksploatacji

Beton architektoniczny tworzony jest w taki sposób, by spełniać wymagania dotyczące przewidywanego okresu użytkowania przy minimalnej konserwacji, zapewniając znaczne długoterminowe oszczędności. Pod względem estetycznym powierzchnia zewnętrzna jest praktycznie wodoszczelna i nie wymaga malowania. Z kolei dekoracyjne płyty betonowe zastosowane wewnątrz domu również nie zmienią swojego wyglądu nawet wtedy, gdy narażone są na wysoki poziom wilgotności, tak jak ma to miejsce w kuchni czy łazience.

4. Łatwość montażu

W porównaniu do innych materiałów, takich jak płytki ceramiczne czy panele drewniane, elementy z betonu architektonicznego wymagają znacznie mniejszej wiedzy i doświadczenia, które są potrzebne do ich prawidłowego zamontowania. Każda osoba, która kilka razy w życiu trzymała narzędzia w rękach, na pewno poradzi sobie z instalacją. Warto jednak pamiętać o tym, że wyspecjalizowane osoby zrobią to na pewno o wiele lepiej i szybciej, a dodatkowo cena projektu nadal będzie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych materiałów.

5. Redukcja odpadów i bezpieczeństwo

Proces powstawania donic, stolików, parapetów, płyt dekoracyjnych lub blatów z betonu generuje niewielkie ilości odpadów. Nie tylko zmniejsza to koszty całego przedsięwzięcia, ale również pozytywnie wpływa na środowisko. Można go poddać recyklingowi, a przy utylizacji nie powstają żadne toksyczne opary i ciecze. Beton zapewnia także najlepszą ognioodporność w porównaniu do dowolnego innego materiału budowlanego.

read more

Blog 1
Concrete worktop in the kitchen - advantages and disadvantages
Add style to your home with furniture made of concrete
Concrete - the perfect material for lovers of modern interiors