Agnieszka Grotkowska
UlicaSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Polska
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
iIość sztuk:0Razem0,00 PLN

Produkty w Twoim koszyku

iIość sztuk:0Razem0,00 PLN
Dostawa: PLN
Wysyłka
Pięć powodów, dla których powinieneś pomyśleć o betonie w swoim domu

Niewiele technologii budowlanych może konkurować z wyglądem, ogólną wydajnością i szybkością montażu betonu. Użycie tego materiału podnosi wszystkie wyzwania współczesnych budynków pod względem nie tylko estetyki, ale także kontroli wilgotności i wytrzymałości, wymagając przy tym minimalnej konserwacji. Dlaczego jeszcze warto rozważyć użycie betonu architektonicznego w swoim domu?

Dekoracje wnętrz z betonu? To możliwe!

Zwykły, popularny, surowy, szary beton… z czym nam się kojarzy? Najczęściej z niedokończonymi budynkami i remontami. Jest jednak grupa pasjonatów architektury, dla których beton jest czymś więcej. To my! W naszych rękach "zwykły" budulec staje się czymś nadzwyczajnym i nabiera luksusowego charakteru. Beton to nie tylko ściany i podłogi, to również niecodzienne dekoracje, które naprawdę mogą zachwycić.

Beton architektoniczny w miastach

W latach 70. i 80. wielkie betonowe budynki zalały wszystkie miasta na globie. Materiał ten był wykorzystywany do konturowania wysokich bloków mieszkalnych i biurowców, a każde z nich wyglądały praktycznie tak samo. Nie dziwi więc fakt, że wielki powrót betonu architektonicznego w miejskiej estetyce odstrasza niektóre osoby, jednak trzeba pamiętać o tym, że nowoczesny beton może być najlepszą dekoracją w miastach.

Elewacja domu – beton architektoniczny lub drewno. Co jest lepsze?

Dom bez odpowiedniej elewacji traci wiele nie tylko na estetyczności, ale również na wartości rynkowej. Dodatkowo chroni mury przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, jak również przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ludzi lub zwierzęta. Elewacja pełni ważne funkcje, musi więc być zarówno trwała, jak i zjawiskowa. Jaki materiał sprosta tym zadaniom?

Betonowy blat w kuchni – wady i zalety

Betonowe blaty są obecnie bardzo modne przez wzgląd na swoją niezwykłą urodę, funkcjonalność i uniwersalność. Są również wytrzymałe i przystępne cenowo w porównaniu do popularnych materiałów, takich jak kwarc czy granit. Jednak oprócz oczywistych zalet, jest kilka negatywnych aspektów blatów kuchennych i łazienkowych wykonanych z betonu.

Jak zwiększyć funkcjonalność przestrzeni biurowej dzięki betonowi architektonicznemu?

Funkcjonalne biuro to coś więcej niż kilka biurek i krzeseł. Aktualnie coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli zapewnią swoim pracownikom przyjazną przestrzeń, to będą w stanie osiągać coraz to lepsze wyniki finansowe. Jednak od czego zacząć zmianę ponurej i nieciekawej przestrzeni w nowoczesne biuro? Tu z pomocą przychodzi beton architektoniczny.

Betonowa płyta dekoracyjna – jaką wybrać?

Beton architektoniczny powinien znaleźć swoje miejsce w każdym nowoczesnym wnętrzu. Jest nie tylko estetyczny i stylowy, ale również trwały i łatwy w montażu. Pasuje do różnych wykończeń i materiałów, dzięki czemu jest bardzo uniwersalnym produktem. Jednak jak wybrać taki, który będzie pasować do konkretnego wnętrza? Oto kilka z najpopularniejszych rodzajów betonowych płyt dekoracyjnych.

Dodaj stylu do swojego mieszkania dzięki meblom wykonanym z betonu

Dzisiejszy trend, aby wykorzystywać beton w każdej postaci, jest jednym ze sposobów, aby wnieść do swojego domu lub mieszkania nowoczesną i luksusową atmosferę. Od londyńskich loftów po apartamenty na Manhattanie, ten industrialny, miejski styl stał się obowiązkowym nurtem dla tych, którzy chcą się wyróżnić i zrobić wrażenie na swoich gościach.

Beton – idealny materiał dla miłośników nowoczesnych wnętrz

Każdy chce, aby jego mieszkanie wyglądało modnie, a jednocześnie było również funkcjonalne. I choć trendy w architekturze zmieniają się co pewien czas, to jednak od wielu lat projektanci chętnie wykorzystują jeden materiał – beton. Można dzięki niemu uzyskać pokoje pełne kontrastów, a także stonowane i stylowe pomieszczenia, w których miło spędza się czas. Dlaczego beton tak dobrze wkomponowuje się w nowoczesne wnętrza?

Mikrobeton (mikrocement) – co warto o nim wiedzieć?

Mikrobeton, zwany inaczej mikrocementem (choć istnieją pewne niewielkie różnice między nimi), jest coraz bardziej popularnym produktem wzorniczym. Pozwala projektantom stworzyć konkretną estetykę tam, gdzie normalnie nie byłoby to możliwe. A to wszystko za ułamek kosztów korzystania z tego tradycyjnego betonu architektonicznego.

Beton architektoniczny - łazienka XXI wieku

W ciągu ostatniej dekady widzieliśmy, jak beton staje się architektonicznym trendem, który jest wykorzystywany we wszystkich pomieszczeniach. Ludzie, którzy zdecydowali się na betonowe dodatki, uwielbiają je. Są one nie tylko bardzo trwałe, ale można je również farbować, bejcować i uszczelniać, aby uzyskać wiele różnych wykończeń. Nie jest więc niespodzianką, że beton w łazienkach także cieszy się ogromną popularnością!

Powlekanie betonu – konieczność, czy zbędny krok?

Beton jest świetnym materiałem, który pozwala na uzyskanie wielorakich faktur, wzorów, a także barw. Pigmenty można dodać bezpośrednio do cementu, jednak końcowemu produktowi również nadaje się kolor poprzez malowane lub powlekanie. Ta druga opcja umożliwia także odpowiednie zadbanie o beton, dzięki czemu będzie on w stanie przetrwać wiele lat.

Betonowe dzieła sztuki – płyty dekoracyjne, które robią wrażenie

W ciągu ostatnich kilku lat producenci betonu architektonicznego doskonalili i rozwijali swoje linie płyt dekoracyjnych tak, aby były one nie tylko materiałem budowalnym, ale także znaczącym elementem wystroju wnętrz. Stworzyli więc unikatowe wzory i wykończenia, dzięki którym możliwe jest ułożenie mozaiki, która wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki.