Jak zwiększyć funkcjonalność przestrzeni biurowej dzięki betonowi architektonicznemu?

Jak zwiększyć funkcjonalność przestrzeni biurowej dzięki betonowi architektonicznemu?

Funkcjonalne biuro to coś więcej niż kilka biurek i krzeseł. Aktualnie coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli zapewnią swoim pracownikom przyjazną przestrzeń, to będą w stanie osiągać coraz to lepsze wyniki finansowe. Jednak od czego zacząć zmianę ponurej i nieciekawej przestrzeni w nowoczesne biuro? Tu z pomocą przychodzi beton architektoniczny.

Słaby wystrój, słaba efektywność

Nikt nie czuje się dobrze w nijakich i smutnych pokojach. I choć trzeba przyznać, że przedsiębiorstwa nowszej generacji kładą wysoki nacisk na to, aby przestrzeń robocza pasowała do konkretnych zadań i temperamentu pracowników, to jednak w zdecydowanej większości biur nadal królują pastelowe ściany i szare wykładziny. Już wielokrotnie udowadniano, że otoczenie w miejscu pracy ma ogromny wpływ na to, jak zostanie ona wykonana. Jeśli więc ktoś przechodzi ze swojego pięknie udekorowanego domu do biura, w którym jedyną atrakcją jest kwiatek w białej, plastykowej doniczce, to zdecydowanie może się to odbić na jego samopoczuciu.

Zastosowanie betonu architektonicznego w biurze

Ale co z tym wszystkim na wspólnego beton architektoniczny? Jest to niezwykle trwały i elastyczny materiał, który dopasowuje się do pomieszczeń zgodnie z ich funkcjami, a dodatkowo można dzięki niemu szybko osiągnąć efekt luksusowego biura. W jaki sposób? Wystarczy:

  • W recepcji zmienić drewniany blat na betonowy – będzie on o wiele łatwiejszy w czyszczeniu, a dodatkowo klienci i goście od wejścia będą mieć pewność, że współpracują z solidną i nowoczesną firmą.
  • Kompleksy pracownicze udekorować panelami betonowymi – są one bardziej uniwersalne niż obrazy czy inne ozdoby, które mogą się spodobać tylko tym o specyficznym guście. Beton architektoniczny może tworzyć ciekawe wzory na ścianie, a jednocześnie nie będzie przytłaczał reszty pomieszczenia.
  • W salach konferencyjnych umieścić betonowe stoliki lub półki – w połączeniu z kolorowymi dodatkami, takimi jak finezyjna zastawa albo puszyste dywaniki, całość będzie prezentować się nie tylko przytulnie, ale również nowocześnie i odświeżająco.
  • W widocznych miejscach ustawić betonowe doniczki z kwiatami – rośliny są najlepszym sposobem na ożywienie biura, a dodatkowo mają wiele prozdrowotnych właściwości. Stanowią świetny kontrast do surowego betonu i poważnej atmosfery korporacyjnych pomieszczeń.

Jak widać nie trzeba wiele, aby odnowić wystrój nudnego wnętrza tylko przy pomocy architektonicznego betonu. Jego nowsze formy są innowacyjnym materiałem, który nie tylko świetnie wygląda, ale jest także trwały i łatwy w czyszczeniu, a to w biurze jest równie ważne, jak estetyczne wykończenie.

previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow