Betonowa płyta dekoracyjna – jaką wybrać?

Betonowa płyta dekoracyjna – jaką wybrać?

Beton architektoniczny powinien znaleźć swoje miejsce w każdym nowoczesnym wnętrzu. Jest nie tylko estetyczny i stylowy, ale również trwały i łatwy w montażu. Pasuje do różnych wykończeń i materiałów, dzięki czemu jest bardzo uniwersalnym produktem. Jednak jak wybrać taki, który będzie pasować do konkretnego wnętrza? Oto kilka z najpopularniejszych rodzajów betonowych płyt dekoracyjnych.

Standardowe betonowe płyty dekoracyjne

Firmy oferują gamę ręcznie robionych, betonowych płytek ściennych, płytek z polerowanego betonu i paneli betonowych. Są alternatywą dla podłóg ceramicznych lub porcelanowych i charakteryzują się wyjątkową trwałością. Świetnie sprawdzają się w stylowych i nowoczesnych wnętrzach, mogą być używane zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach przemysłowych.

Każdy panel i kafelek różni się cieniowaniem i prążkowaniem, więc żaden z nich nie będzie dokładnie taki sam. W ostatnich latach modne jest barwienie materiałów na ciekawe odcienie, więc nie trzeba godzić się tylko na szarości. Dzięki temu każda aranżacja wykorzystująca betonowe płyty dekoracyjne będzie zupełnie wyjątkowa.

Panele betonowe

To innowacyjny produkt, który można łatwo przykleić do istniejących ścian lub wykorzystać w nowych projektach budowlanych jako alternatywę dla częściej używanych materiałów, takich jak np. drewno. Nadają się również do zastosowań na zewnątrz domu, a także dobrze sprawdzają się jako pokrycia sufitowe oraz w łazienkach i kuchniach. Elementy z betonu architektonicznego mogą całkowicie zmienić wygląd każdej przestrzeni, dostosowując ją do współczesnych standardów.

Płytki betonowe

Mogą być używane w dowolnym miejscu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i spełniają dowolne specyfikacje projektowe. Niektórzy wykorzystują je do stworzenia elementów na ścianach, a inni zainstalują je jako część kominka lub jako alternatywę dla drewnianej podłogi.

Podobnie jak w przypadku betonowych paneli, można wybrać idealne wykończenie powierzchni swoich płytek. Warto pamiętać o tym, że wszystkie ozdoby wykonane z betonu architektonicznego mają różną strukturę, ponieważ można je polerować, szlifować, malować, utwardzać. Tanie, łatwe w dopasowaniu i trwalsze niż alternatywne materiały, takie jak drewno lub łupek, betonowe płytki ścienne są doskonałym dodatkiem do każdej łazienki, kuchni lub salonu.

Beton architektoniczny w 3D

Dla fanów bardziej ekstrawaganckich rozwiań producenci przygotowali trójwymiarowe betonowe płytki betonowe. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce nadać świeżości i oryginalności zewnętrznej lub wewnętrznej dekoracji swojego domu. Dostępne w formie puzzli, piramid i mozaiki, betonowe płytki 3D można przymocować do ściany lub podłogi. Ich wszechstronność pozwala tworzyć projekty, które są ograniczone tylko wyobraźnią.

previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow