Zapisz się do newslettera


 

Brak produktów w koszyku

  Home / Bez kategorii / Nowoczesna kostka brukowa. Czyli jaka?

  Nowoczesna kostka brukowa. Czyli jaka?

  PRODUCENCI KOSTEK PRZEŚCIGAJĄ SIĘ W NOWOCZESNYCH TRENDACH

  KOSTKA BRUKOWA | Producentów kostki brukowej na rynku Polskim jest bardzo wielu i każdy z nich walczy o klienta hasłami: nowoczesna, unikatowa, pionierska, innowacyjna. Każdy z nich próbuje się wpasować w nowy prosty trend, który wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Jaka tak na prawdę powinna być ta NOWOCZESNA kostka brukowa i jakie powinna spełniać funkcje?

  PRAKTYCZNOŚĆ IDZIE W PARZE Z WYGLĄDEM

  Ludzie współczesnego świata są zabiegani, pracują od rana do nocy a gdy wracają do domu ich marzeniem jest aby odpocząć. Tak więc kostka brukowa stosowana na podjazdy i ciągi piesze powinna być przede wszystkim PRAKTYCZNA. Tak, praktyczna czyli odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi wilgocią czy brudem. Modernline stosuje np: technologię nowej generacji BrukProtectQuality, która z jednej strony podwyższa odporność nawierzchni na zabrudzenia, z drugiej zaś ułatwia ich pielęgnację i utrzymanie w czystości. Proste?! A jak wygląda to w praktyce? W rzeczywistości wygląda to tak, że niestety pomimo wszystkich zabezpieczeń, trudne plamy jak np: z oleju czy wina trzeba usuwać możliwie najszybciej. Nie ma takiej chemii, która w 100% zabezpieczy naszą nowiutką kostkę przed uporczywymi i nieestetycznymi plamami.

  KOLORYSTYKA POŻĄDANA

  Bardzo modne stały się kostki w kolorze antracytu czy ciemnych odcieniach szarości jak i bieli. Kolory te idealnie współgrają z nowoczesną architekturą dlatego wybierając je, należy zwracać uwagę w jaki sposób produkty są barwione. Ważne aby producent używał odpowiednio dobranych surowców, białego cementu oraz barwników nieorganicznych. Wtedy mamy gwarancję, że żywe kolory zachowają swoją intensywność przez długi czas. Należy też zwrócić uwagę czy wierzchnia warstwa betonu barwionego nie jest za cienka (minimum 5mm). Chuda powierzchnia może spowodować szybkie ścieranie się koloru a co za tym idzie – brzydki wygląd.

  DODATKOWA OCHRONA

  Aby chronić nawierzchnie marka Modernline stosuje również dodatkowo zewnętrzne lakierowanie, które w brew pozorom nie zmienia barwy ani nie powoduje poślizgu. Ma ono na celu dodatkową ochronę przed wnikaniem do głębokich warstw betonu zanieczyszczeń min z oleju samochodowego. Uwaga! Niestety i przez lakier nie wyczyszczona wczas plama, przeniknie na stałe.

  STYL…

  Teraz najważniejsze dla oka. NOWOCZESNE kostki charakteryzują się przede wszystkim; większym rozmiarem, prostą linią brzegową (czasami występują bez faz), kolorystyką (biel, szarość, antracyt) jak również geometrycznym kształtem. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się prostokąty i kwadraty.

  Tak więc, jeśli chcemy aby nasz ogród wyglądał wyjątkowo musimy poświęcić parę minut szukając odpowiednich produktów dla nas samych. Należy jednak pamiętać, że nie każdy dom i ogród będzie wyglądał dobrze z tego typu nawierzchniami. Nie kupujmy niczego na siłę, tylko dlatego, że aktualnie jest w modzie. To, co pasuje do architektury modernistycznej, nie do końca spełni bowiem rolę w przestrzeniach tradycyjnych i odwrotnie.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *