Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniuBetonowani BlogMicrocement (microcement) - what is worth knowing about it?

Czym jest mikrobeton?

Mikrobeton to powłoka na bazie cementu, którą można nakładać cienko (około 2-3 mm) na wiele różnych powierzchni, w tym na ceramicznych płytkach czy drewnie. Zapewnia wygląd i dotyk betonu przy znacznym zmniejszeniu kosztów i wagi rzeczywistego materiału. Jest doskonałym rozwiązaniem dla łazienek lub kuchni, ponieważ zapewnia higieniczną i pozbawioną plam powierzchnię. Co więcej, mikrobeton jest antypoślizgowy i odporny na działanie pleśni, co czyni go doskonałym wyborem dla podłóg.

Jakie są główne zalety mikrobetonu?

Beton architektoniczny w swojej pierwotnej postaci jest niezwykle trwałym i elastycznym materiałem, więc bez trudu można dopasować go do konkretnych zastosowań czy przestrzeni. Wraz z jego rosnącą popularnością musiały się jednak pojawić produkty, które są łatwiejsze do montowania czy przewożenia. Ma to szczególne znaczenie np. wtedy, gdy całe pomieszczenie ma zostać pokryte panelami betonowymi. Mikrobeton nie powoduje takich problemów, a dodatkowo:

  • nie wymaga zagęszczania, więc do jego aplikacji nie jest potrzebna żadna ciężka maszyna,

  • niska przepuszczalność oznacza, że ​​można go stosować na zewnątrz, w kuchniach i łazienkach,

  • dobrze łączy się z prawie każdą powierzchnią,

  • jest mocny i stabilny niemal natychmiast po nałożeniu,

  • wytwarza się go bez chlorków, dzięki czemu jest to bezpieczna i trwała opcja dla blatów,

  • nie kurczy się po aplikacji, co oznacza, że ​​nie wystąpią żadne pęknięcia ani fałdy.

W jaki sposób wykorzystuje się mikrobeton?

Mikrobeton został wykorzystany do wielu zastosowań, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jest stosowany do przedmiotów takich jak powierzchnie kuchenne i półki, ponieważ zapewnia eleganckie, trwałe i nowoczesne wykończenie.

Jest trwały i można go łatwo nakładać na powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą w niedrogi sposób odmienić swoje mieszkanie. I choć sam beton architektoniczny i wytwarzane z niego produkty również nie należą do najkosztowniejszych, to jednak mikrobeton niejednokrotnie zapewnia nawet kilkukrotnie większe oszczędności.

Jak układać mikrobeton?

Najważniejsze jest przygotowanie powierzchni. Musi zostać dokładnie wyczyszczona i osuszona. Następnie nakłada się na nią zbrojenie, które należy odpowiednio zakonserwować.

Mikrobeton można mieszać ręcznie. Ilość potrzebnej wody zmienia się w zależności od mieszanki. Po całkowitym połączeniu ważne jest, aby jak najszybciej wylać całość na przygotowaną powierzchnię. Mikrobeton można w tym momencie również uformować wedle uznania, a następnie zostawić do wyschnięcia.

read more

Blog 1
Concrete worktop in the kitchen - advantages and disadvantages
Add style to your home with furniture made of concrete
Concrete - the perfect material for lovers of modern interiors