Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniuBetonowani BlogArchitectural concrete - 21st century bathroom

Industrialne ściany

Płytki betonowe można nakładać na ściany i podłogi, dokładnie tak, jak porcelanowe lub ceramiczne modele. Wstępnie uszczelnione płytki ułatwiają proces montażu i sprawiają, że cała konstrukcja jest odporna na plamy, łatwa do czyszczenia, a co najważniejsze – niezwykle trwała. Betonowe płytki dostępne są także w kolorach, dzięki czemu można stworzyć mozaikę lub inny niepowtarzalny wygląd. Pamiętaj, aby przeczytać o pielęgnacji i konserwacji poszczególnych płytek. Uszczelki, barwniki i inne zastosowania kolorystyczne różnią się w zależności od producenta i mają odrębne wymagania.

Wylewana podłoga

Wylana betonowa posadzka była od lat wykorzystywana w wzornictwie przemysłowym. Dopiero niedawno projektanci zdecydowali się przenieść ten pomysł do mieszkań, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Beton jest wytrzymałą, łatwą w utrzymaniu powierzchnią do dowolnego pomieszczenia w domu, jednak szczególnie dobrze prezentuje się w modernistycznych łazienkach. Betonowe podłogi są zazwyczaj oprawiane i wylewane na miejscu.

Unikalne kombinacje

Paruj powierzchnie betonowe z innymi materiałami, aby uzyskać unikalny wygląd i zastosowanie. Oświetlenie LED to doskonały przykład łączenia różnych tworzyw. Pozwala zmienić kolor ścian za pomocą jednego kliknięcia pilota, a dzięki temu można łatwo kontrolować nastrojem panującym w łazience. Kolejna kombinacja to dopasowanie betonu do naturalnego kamienia lub drewna. Wystarczy użyć wielkich betonowych płyt do wykończenia ściany, a na niej zawiesić lustro w dębowej ramie. Już taki zabieg pozwoli uzyskać spektakularny, ale jednocześnie i stylowy efekt.

Nowy beton – postępy w technologii

Beton zbrojony jest mocny, trwały i odporny na uszkodzenia. Obecnie powszechną praktyką jest tworzenie niestandardowych uchwytów lub akcesoriów z betonu zbrojonego włóknem szklanym lub GFRC. W przeciwieństwie do betonu zbrojonego stalą, włókno szklane można dodawać bezpośrednio do mieszanki betonowej. Dzięki temu gotowy produkt jest znacznie lżejszy i bardziej elastyczny oraz zapobiega pęknięciom i uszkodzeniom powodowanym przez sztywny charakter betonu. To pozwala na wykorzystywanie go w łazienkach praktycznie bez żadnych ograniczeń.

read more

Blog 1
Concrete worktop in the kitchen - advantages and disadvantages
Add style to your home with furniture made of concrete
Concrete - the perfect material for lovers of modern interiors