Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniList of productsPłytka betonowa PB02 Diament VHCT
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
COLOUR
avatar
B08
avatar
B0
BS
S95
B15
B1
S50
KS
S51
S96
Jeżeli planujesz zagospodarowanie przestrzeni 
publicznej, poproś o poradę. Ten produkt można kupić również w zestawie.
COLOUR

Dekor 3D z betonu architektonicznego VHCT PB02 DIAMENT o wymiarach 44,8 x 20 cm

Dekoracyjny panel 3D PB 02 to nowoczesna propozycja, która wypełni wnętrza elegancją i industrialnym charakterem. Wzór składa się z pojedynczych, regularnych form, które wyglądem przypominają piękny, oszlifowany diament. Dzięki zastosowaniu różnej grubości poszczególnych elementów zyskujemy wspaniały efekt 3D i niesamowite poczucie przestrzenności. W ten sposób pomieszczenie nabiera wyjątkowego i oryginalnego wyglądu, który przyciąga uwagę i odpowiada na potrzeby miłośników ciekawego designu. Płyty 3D wykonano z wysokiej jakości całkowicie naturalnego, architektonicznego betonu, który jest gwarancją długoletniej wytrzymałości. Mogą być one użyte do pokrycia całych ścian, ale doskonale sprawdzą się także jako pojedynczy, osobny element dekoracyjny. Panele betonowe VHCT dostępne są w dziesięciu różnych wariantach kolorystycznych i dają możliwość dostosowania ich do preferencji klienta i charakteru całej aranżacji. Wyśmienicie sprawdzą się w łazienkach, kuchniach, salonach i innych pomieszczeniach. Płyty betonowe 3D pozwolą na stworzenie niepowtarzalnego i nietuzinkowego wnętrza, wypełnionego stylową surowością.


Podana cena jest kwotą za 1 sztukę produktu.

Cena płyty za 1 m2 wynosi 338,25 zł. (Na jeden m2 wchodzi 11,16 szt.)

Kolor czarny B15 z dopłatą 30,75 zł/m2

Kolor antracytowy B08 z dopłata 18,45 zł/m2

Kolor biały BS z dopłata 30,75 zł/m2

Dodatkowo jest możliwość impregnowania za dodatkową opłatą 12,30 zł/m2.

Jeżeli dany produkt jest na stanie, realizacja zamówienia wynosi 3-4 dni robocze.

Do montażu paneli betonowych VHCT zalecane jest stosowanie produktów dedykowanych przez producenta.

Ze względu na charakterystykę betonu architektonicznego, czyli możliwe różnice w wyglądzie powierzchni poszczególnych płyt (występowanie i wielkość raków, rozbieżności kolorystyczne i wymiarowe (+/-3mm)) należy przed montażem rozplanować rozłożenie poszczególnych płyt i kolejność ich montażu.

Oferujemy również usługę montażu płyt i dekorów betonowych – o wycenę proszę pisać maila na kontakt@ubetonowani.pl z poniższymi informacjami (wycena zostanie przedstawiona do 24h od otrzymania zapytania):
 • Wysokość i szerokość ściany, której dotyczy wycena oraz informację o produkcie, który będzie montowany.
 • Co znajduje się obecnie na ścianie (farba, tynk gipsowy, tynk cementowo-wapienny, płyta karton-gips etc). Im więcej informacji tym wycena będzie precyzyjniejsza.
 • Jakiego miejsca dotyczy realizacja – wystarczy podać miejscowość.
 • Czy na ścianie do której płytki będą montowane będą wycinane otwory na gniazdka/TV etc. Jeżeli tak, to w jakiej ilości?

PANEL Z BETONU PB02 DIAMENT VHCT 


PB02 DIAMENT – kolekcja składa się z pojedynczych, regularnych form przypominających oszlifowany diament. Wzór można stosować na całej powierzchni ściany lub pojedynczo, jako element dekoracyjny. Specyficzna struktura płyty daje możliwość aranżacji oryginalnej mozaiki. Diament sprosta oczekiwaniom zarówno zwolenników stylu klasycznego, jak i tym którzy cenią surowe, industrialne wnętrza.

PRODUCENT VHCT


VHCT jest liderem w branży betonu architektonicznego. Swoją pozycję na rynku buduje od 23 lat, proponując wiedzę, doświadczenie i umiejętności pozwalające stworzyć wyjątkowe dekoracje z betonu. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne technologie oraz dobiera najlepszej jakości materiały, które przekładają się na zaufanie i zadowolenie klientów. Ich wiarygodność oraz bezpieczeństwo wyboru marki zostały docenione przez Certyfikat Jakości CE i PZH. Beton architektoniczny wykorzystali do stworzenia ponad 30 wzorów wzbogacających oryginalne kolekcje, chętnie wybierane przez miłośników niebanalnych rozwiązań we wnętrzach. Dekory betonowe, donice betonowe, płyty ścienne z betonu oraz wiele innych propozycji objęli 30-letnią gwarancją potwierdzającą solidność wykonania i trwałość produktów.

INFORMACJE DODATKOWE


Przed montażem:

 • Ewentualne wady fabryczne płyt z betonu architektonicznego należy zgłaszać przed montażem.
 • Inwestor powinien dokonać sprawdzenia zgodności koloru oraz rodzaju płytek PB01 heksagon dekor. (Ze względu na specyficzną charakterystykę betonu każda płyta w jednej partii może nieco różnić się od siebie. Różnice mogą być widoczne w odcieniu, wielkości +/-3mm oraz ilości i wielkości występujących na niej wżerów/raków.)
 • W celu zachowania naturalnego wyglądu ściany zaleca się jednocześnie pobierać płyty z różnych miejsc palety.
 • Płyty rozstawić przed ścianą w celu doboru płyt do umiejscowienia na ścianie według wzoru oraz odcienia. Po rozstawieniu płyt przed montażem inwestor ponownie powinien dokonać sprawdzenia zgodności koloru oraz rodzaju płyt.
 • Powierzchnię na której będzie montowany beton należy dobrze oczyścić z kurzu i farby i właściwie zagruntować. Do gruntowania zaleca się stosować ”PERFECT GRUNT VHCT”.
 • Przed montażem płyty należy je zaimpregnować ponieważ zabrudzenia powstałe w wyniku montażu będą łatwiejsze do usunięcia.
 • Impregnację należy wykonać najpierw na dwóch lub trzech płytach i po około 2 godzinach jeżeli płyty wyschną w całości (bez śladów po mokrym impregnacie) kontynuować impregnację na kolejnych płytach.

Przechowywanie:

 • Płyty należy przechowywać osobno w pozycji poziomej oparte o ścianę w suchym i wentylowanym pomieszczeniu ponieważ to wpływa na ich kolor i wytrzymałość.
 • Należy unikać dłuższego składowania na palecie (powyżej 3 tygodni) dlatego, że trzymanie dłużej na palecie może spowodować odkształcanie płyt a w konsekwencji ich pękanie.

Montaż:

 • Do klejenia płytek PB01 heksagon dekor VHCT zaleca się klej cementowy ”VHCT SILVER”. Do klejenia betonu architektonicznego na trudnych podłożach, elewacjach, ogrodzeniach, posadzkach, na płytach Karton-Gips ( właściwie zakotwiony do ściany ) cementowy zaleca się klej dwuskładnikowy ”VHCT CONNECT TOP 1”
 • Postępować zgodnie z zaleceniami producenta klej zaleca się klejenie paneli suchych na tzw. grzebień
 • Podczas montażu należy używać czystych rękawic.
 • Nie jest zalecany montaż bezpośrednio na ścianie gipsowej jednak można go wykonać po wcześniejszym zamontowaniu na niej płyty OSB.
 • Ewentualne zabrudzenia należy usunąć natychmiast po zabrudzeniu ( przed wyschnięciem)
 • Płyty z betonu architektonicznego montować z przerwą około 3-4 mm między płytami szczelinę zostawić bez wypełnienia, zachować dylatację od ścian i sufitu.
 • Wszelkie prace z betonem należy wykonywać przy użyciu narzędzi diamentowych oraz stosować wiertła z oznaczeniem do wiercenia w betonie bez udaru.
 • Środki do czyszczenia np.: woda z szarym mydłem, drobny papier ścierny.
 • Do impregnacji zaleca się ”VHCT PERFECT IMPREGNAT”
 • Montaż na elewacje należy wykonać w oparciu o projekt elewacji. Dobór systemu zależy od rodzaju ściany oraz rodzaju elewacji.

Deklarowane właściwości użytkowe:

 • Element okładzinowy z betonu: klasa wytrzymałości 30/37
 • Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu: ≥ 2,0 (MPa)
 • Klasa gęstości: 1,8
 • Tolerancja wymiarów: Klasa A (±3 mm)
 • Reakcja na ogień: Euroklasa A
 • Współczynnik przepuszczalności pary wodnej: μ = 5/15
 • Stabilność wymiarów pod wpływem wilgoci i suszenia. Skurcz spowodowany wysychaniem (wewnątrz/zewnątrz):0,60/0,34 (mm/m)
 • Izolacyjność od bezpośrednich dźwięków powietrznych: Gęstość brutto ≤ 1800 kg/m3
 • Odporność na zamrażanie i odmrażanie z udziałem środków odladzających: < 0,6 kg/m2
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną. Powyższy opis został sporządzony według stanu wiedzy i doświadczenia producenta. Na miejscu budowy należy zawsze sprawdzić własne warunki do montażu. 
DIMENSIONS44.8 cm x 4 cm