Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniList of productsPłytka betonowa 3D PB01 HEKSAGON DEKOR VHCT
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
COLOUR
avatar
B0
avatar
BS
avatar
B1
B08
avatar
B15
avatar
S96
avatar
S95
avatar
S51
avatar
S50
avatar
KS
avatar
B8
Impregnacja
Impregnation
Without impregnation
impregnacja
bez impregnacji
IMPREGNACJA
BEZ IMPREGNACJI
bez impregancji
Jeżeli planujesz zagospodarowanie przestrzeni 
publicznej, poproś o poradę. Ten produkt można kupić również w zestawie.
COLOUR
Impregnacja

Dekor 3D z betonu architektonicznego VHCT PB01 HEKSAGON DEKOR o wymiarach 26x30x3.7 cm

Panele betonowe w kształcie heksagonu to idealny komponent przestrzeni wyróżniających się nowoczesnym stylem. Wykonane z betonu architektonicznego VHCT o całkowicie naturalnym składzie stanowią gwarancję najwyższej jakości oraz punkt wyjścia do aranżacji designerskiego wnętrza. Bazą do stworzenia tego modelu stał się sześciokąt foremny -heksagon, który dzięki zastosowaniu różnych grubości odrębnych elementów, wyróżnia się ponadczasowym efektem 3D. Ponadto wzbogacenie wersji podstawowej o heksagon z wklęsłym owalem, czyni ten wzór jeszcze bardziej unikatowym, cechujący się dotąd niespotykaną formą.

Panele betonowe 3D, dzięki niebanalnemu wzornictwu i łatwości montażu sprawdzą się świetnie w każdej przestrzeni, zarówno jako pojedynczy element dekoracyjny na gładkiej ścianie, jak i pokrycie całej jej powierzchni. To również doskonały sposób na ciekawe uzupełnienie do paneli 2D, który idealnie podkreśli nietuzinkowy charakter wnętrza. Panele ścienne VHCT występują w dziesięciu wariantach kolorystycznych, co znacznie zwiększa ich możliwości aranżacyjne. Heksagon betonowy to niesamowita forma odświeżenia wnętrz, stanowiących klucz do stworzenia idealnej wizytówki dla naszego domu.


Podana cena jest kwotą za 1 sztukę produktu.

Cena płyty za 1 m2 wynosi 351,78 zł.

Jeżeli dany produkt jest na stanie, realizacja zamówienia wynosi 3-5 dni robocze.

Do montażu paneli betonowych VHCT zalecane jest stosowanie produktów dedykowanych przez producenta.

Ze względu na charakterystykę betonu architektonicznego, czyli możliwe różnice w wyglądzie powierzchni poszczególnych płyt (występowanie i wielkość raków, rozbieżności kolorystyczne i wymiarowe (+/-3mm)) należy przed montażem rozplanować rozłożenie poszczególnych płyt i kolejność ich montażu.

Oferujemy również usługę montażu – o wycenę proszę pisać maila na kontakt@ubetonowani.pl z poniższymi informacjami (wycena zostanie przedstawiona do 24h od otrzymania zapytania):
 • Wysokość i szerokość ściany, której dotyczy wycena oraz informację o produkcie, który będzie montowany.
 • Co znajduje się obecnie na ścianie (farba, tynk gipsowy, tynk cementowo-wapienny, płyta karton-gips etc). Im więcej informacji tym wycena będzie precyzyjniejsza.
 • Jakiego miejsca dotyczy realizacja – wystarczy podać miejscowość.
 • Czy na ścianie do której płytki będą montowane będą wycinane otwory na gniazdka/TV etc. Jeżeli tak, to w jakiej ilości?

PANEL Z BETONU PB01 HEKSAGON DEKOR VHCT 


PB01 HEKSAGON - beton architektoniczny, panele ścienne to wzór, który powstały na bazie bardzo popularnego kształtu geometrycznego sześciokąta foremnego (heksagon). W celu uwypuklenia formy 3D poszczególne heksagony zostały stworzone w różnych grubościach co daje bardzo ciekawy efekt.

PRODUCENT VHCT


Jest liderem w branży betonu architektonicznego. Swoją pozycję na rynku buduje od 23 lat, proponując wiedzę, doświadczenie i umiejętności pozwalające stworzyć wyjątkowe dekoracje z betonu. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne technologie oraz dobiera najlepszej jakości materiały, które przekładają się na zaufanie i zadowolenie klientów. Ich wiarygodność oraz bezpieczeństwo wyboru marki zostały docenione przez Certyfikat Jakości CE i PZH. Beton architektoniczny wykorzystali do stworzenia ponad 30 wzorów wzbogacających oryginalne kolekcje, chętnie wybierane przez miłośników niebanalnych rozwiązań we wnętrzach. Dekory betonowe, donice betonowe, płyty ścienne z betonu oraz wiele innych propozycji objęli 30-letnią gwarancją potwierdzającą solidność wykonania i trwałość produktów.

INFORMACJE DODATKOWE


Przed montażem:

 • Ewentualne wady fabryczne płyt z betonu architektonicznego należy zgłaszać przed montażem.
 • Inwestor powinien dokonać sprawdzenia zgodności koloru oraz rodzaju płytek PB01 heksagon dekor. (Ze względu na specyficzną charakterystykę betonu każda płyta w jednej partii może nieco różnić się od siebie. Różnice mogą być widoczne w odcieniu, wielkości +/-3mm oraz ilości i wielkości występujących na niej wżerów/raków.)
 • W celu zachowania naturalnego wyglądu ściany zaleca się jednocześnie pobierać płyty z różnych miejsc palety.
 • Płyty rozstawić przed ścianą w celu doboru płyt do umiejscowienia na ścianie według wzoru oraz odcienia. Po rozstawieniu płyt przed montażem inwestor ponownie powinien dokonać sprawdzenia zgodności koloru oraz rodzaju płyt.
 • Powierzchnię na której będzie montowany beton należy dobrze oczyścić z kurzu i farby i właściwie zagruntować. Do gruntowania zaleca się stosować ”PERFECT GRUNT VHCT”.
 • Przed montażem płyty należy je zaimpregnować ponieważ zabrudzenia powstałe w wyniku montażu będą łatwiejsze do usunięcia.
 • Impregnację należy wykonać najpierw na dwóch lub trzech płytach i po około 2 godzinach jeżeli płyty wyschną w całości (bez śladów po mokrym impregnacie) kontynuować impregnację na kolejnych płytach.

Przechowywanie:

 • Płyty należy przechowywać osobno w pozycji poziomej oparte o ścianę w suchym i wentylowanym pomieszczeniu ponieważ to wpływa na ich kolor i wytrzymałość.
 • Należy unikać dłuższego składowania na palecie (powyżej 3 tygodni) dlatego, że trzymanie dłużej na palecie może spowodować odkształcanie płyt a w konsekwencji ich pękanie.

Montaż:

 • Do klejenia płytek PB01 heksagon dekor VHCT zaleca się klej cementowy ”VHCT SILVER”. Do klejenia betonu architektonicznego na trudnych podłożach, elewacjach, ogrodzeniach, posadzkach, na płytach Karton-Gips ( właściwie zakotwiony do ściany ) cementowy zaleca się klej dwuskładnikowy ”VHCT CONNECT TOP 1”
 • Postępować zgodnie z zaleceniami producenta klej zaleca się klejenie paneli suchych na tzw. grzebień
 • Podczas montażu należy używać czystych rękawic.
 • Nie jest zalecany montaż bezpośrednio na ścianie gipsowej jednak można go wykonać po wcześniejszym zamontowaniu na niej płyty OSB.
 • Ewentualne zabrudzenia należy usunąć natychmiast po zabrudzeniu ( przed wyschnięciem)
 • Płyty z betonu architektonicznego montować z przerwą około 3-4 mm między płytami szczelinę zostawić bez wypełnienia, zachować dylatację od ścian i sufitu.
 • Wszelkie prace z betonem należy wykonywać przy użyciu narzędzi diamentowych oraz stosować wiertła z oznaczeniem do wiercenia w betonie bez udaru.
 • Środki do czyszczenia np.: woda z szarym mydłem, drobny papier ścierny.
 • Do impregnacji zaleca się ”VHCT PERFECT IMPREGNAT”
 • Montaż na elewacje należy wykonać w oparciu o projekt elewacji. Dobór systemu zależy od rodzaju ściany oraz rodzaju elewacji.

Deklarowane właściwości użytkowe:

 • Element okładzinowy z betonu: klasa wytrzymałości 30/37
 • Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu: ≥ 2,0 (MPa)
 • Klasa gęstości: 1,8
 • Tolerancja wymiarów: Klasa A (±3 mm)
 • Reakcja na ogień: Euroklasa A
 • Współczynnik przepuszczalności pary wodnej: μ = 5/15
 • Stabilność wymiarów pod wpływem wilgoci i suszenia. Skurcz spowodowany wysychaniem (wewnątrz/zewnątrz):0,60/0,34 (mm/m)
 • Izolacyjność od bezpośrednich dźwięków powietrznych: Gęstość brutto ≤ 1800 kg/m3
 • Odporność na zamrażanie i odmrażanie z udziałem środków odladzających: < 0,6 kg/m2

Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną. Powyższy opis został sporządzony według stanu wiedzy i doświadczenia producenta. Na miejscu budowy należy zawsze sprawdzić własne warunki do montażu.

  PB01A.3DSPB01A.DXFPB01A.MAXPB01A.OBJPB01A.3DSPB01A.DXFPB01A.MAXPB01A.OBJ