Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniList of productsPłyta betonowa PB03 Fala
original.jpeg
COLOUR
avatar
B0
avatar
BS
avatar
B1
B08
avatar
B15
avatar
S96
avatar
S95
avatar
S51
avatar
S50
avatar
KS
Impregnacja
Impregnation
Jeżeli planujesz zagospodarowanie przestrzeni 
publicznej, poproś o poradę. Ten produkt można kupić również w zestawie.

Dekor 3D z betonu architektonicznego VHCT PB03 FALA o wymiarach 100 x 50 cm

Płyty betonowe PB 03 to idealne rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów modernistycznych i oryginalnych aranżacji wnętrz. Punktem wyjścia jest fala - przebiegające horyzontalnie pasma, które uwydatniają plastyczną postać kolekcji. Widoczne między poszczególnymi falami szczeliny sprawiają wrażenie nieustannego ruchu i zmieniają ścianę w płynącą rzekę. Dynamizm ten daje wyjątkowy i nietuzinkowy efekt wizualny nie pozwalający na oderwanie od panelu wzroku. Trójwymiarowa głębia nadaje całemu pomieszczeniu niepowtarzalnej przestrzenności i stylowej elegancji.  Dekoracyjne płyty 3D PB 03 wykonane zostały z wysokojakościowego, całkowicie naturalnego betonu architektonicznego VHCT gwarantującego wieloletnią trwałość. Mogą być one użyte do pokrycia całych ścian, ale sprawdzą się również jako osobny element dekoracyjny. Panele betonowe mogą być z łatwością dopasowane do charakteru wnętrza i własnych preferencji za sprawą dziesięciu dostępnych wariantów kolorystycznych. To doskonały pomysł na nowoczesną, designerską aranżacje, która u każdego wywoła pozytywne zaskoczenie.


Podana cena jest kwotą za 1 sztukę produktu.

Cena płyty za 1 m2 wynosi 338,25 zł. (Na jeden m2 wchodzi 2 szt.)

Kolor czarny B15 z dopłatą 30,75 zł/m2

Kolor antracytowy B08 z dopłata 18,45 zł/m2

Kolor biały BS z dopłatą 30,75 zł/m2

Dodatkowo jest możliwość impregnowania za dodatkową opłatą 24,60 zł/m2.

Jeżeli dany produkt jest na stanie, realizacja zamówienia wynosi 3-4 dni robocze.

Do montażu paneli betonowych VHCT zalecane jest stosowanie produktów dedykowanych przez producenta.

Ze względu na charakterystykę betonu architektonicznego, czyli możliwe różnice w wyglądzie powierzchni poszczególnych płyt (występowanie i wielkość raków, rozbieżności kolorystyczne i wymiarowe (+/-3mm)) należy przed montażem rozplanować rozłożenie poszczególnych płyt i kolejność ich montażu.

Oferujemy również usługę montażu – o wycenę proszę pisać maila na kontakt@ubetonowani.pl z poniższymi informacjami (wycena zostanie przedstawiona do 24h od otrzymania zapytania):
 • Wysokość i szerokość ściany, której dotyczy wycena oraz informację o produkcie, który będzie montowany.
 • Co znajduje się obecnie na ścianie (farba, tynk gipsowy, tynk cementowo-wapienny, płyta karton-gips etc). Im więcej informacji tym wycena będzie precyzyjniejsza.
 • Jakiego miejsca dotyczy realizacja – wystarczy podać miejscowość.
 • Czy na ścianie do której płytki będą montowane będą wycinane otwory na gniazdka/TV etc. Jeżeli tak, to w jakiej ilości?

PŁYTA BETONOWA PB03 FALA VHCT 


PB03 FALA – panele ścienne skonstruowane z wstęg zebranych w jednej formie. Przebiegające horyzontalnie pasma uwydatniają plastyczną postać kolekcji. W przeciwieństwie do innych produktów, szczeliny widoczne między wstęgami sprawią wrażenie ciągłego ruchu. Dynamiczna koncepcja kreuje wyjątkowy efekt wizualny. Funkcjonalny design zapewnia nieograniczone możliwości zastosowania. Doskonale sprawdzi się różnych typach wnętrz.

VHCT

Jest liderem w branży betonu architektonicznego. Swoją pozycję na rynku buduje od 23 lat, proponując wiedzę, doświadczenie i umiejętności pozwalające stworzyć wyjątkowe dekoracje z betonu. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne technologie oraz dobiera najlepszej jakości materiały, które przekładają się na zaufanie i zadowolenie klientów. Ich wiarygodność oraz bezpieczeństwo wyboru zostały docenione przez Certyfikat Jakości CE i PZH. Beton architektoniczny wykorzystali do stworzenia ponad 30 wzorów wzbogacających oryginalne kolekcje, chętnie wybierane przez miłośników niebanalnych rozwiązań we wnętrzach. Dekory betonowe, donice betonowe, płyty ścienne z betonu oraz wiele innych propozycji objęli 30-letnią gwarancją potwierdzającą solidność wykonania i trwałość produktów.

INFORMACJE DODATKOWE


Przed montażem:

 • Ewentualne wady fabryczne płyt z betonu architektonicznego należy zgłaszać przed montażem.
 • Inwestor powinien dokonać sprawdzenia zgodności koloru oraz rodzaju płytek PB01 heksagon dekor. (Ze względu na specyficzną charakterystykę betonu każda płyta w jednej partii może nieco różnić się od siebie. Różnice mogą być widoczne w odcieniu, wielkości +/-3mm oraz ilości i wielkości występujących na niej wżerów/raków.)
 • W celu zachowania naturalnego wyglądu ściany zaleca się jednocześnie pobierać płyty z różnych miejsc palety.
 • Płyty rozstawić przed ścianą w celu doboru płyt do umiejscowienia na ścianie według wzoru oraz odcienia. Po rozstawieniu płyt przed montażem inwestor ponownie powinien dokonać sprawdzenia zgodności koloru oraz rodzaju płyt.
 • Powierzchnię na której będzie montowany beton należy dobrze oczyścić z kurzu i farby i właściwie zagruntować. Do gruntowania zaleca się stosować ”PERFECT GRUNT VHCT”.
 • Przed montażem płyty należy je zaimpregnować ponieważ zabrudzenia powstałe w wyniku montażu będą łatwiejsze do usunięcia.
 • Impregnację należy wykonać najpierw na dwóch lub trzech płytach i po około 2 godzinach jeżeli płyty wyschną w całości (bez śladów po mokrym impregnacie) kontynuować impregnację na kolejnych płytach.

Przechowywanie:

 • Płyty należy przechowywać osobno w pozycji poziomej oparte o ścianę w suchym i wentylowanym pomieszczeniu ponieważ to wpływa na ich kolor i wytrzymałość.
 • Należy unikać dłuższego składowania na palecie (powyżej 3 tygodni) dlatego, że trzymanie dłużej na palecie może spowodować odkształcanie płyt a w konsekwencji ich pękanie.

Ważnym aspektem jest montaż:

 • Do klejenia płytek PB01 heksagon dekor VHCT zaleca się klej cementowy ”VHCT SILVER”. Do klejenia betonu architektonicznego na trudnych podłożach, elewacjach, ogrodzeniach, posadzkach, na płytach Karton-Gips ( właściwie zakotwiony do ściany ) cementowy zaleca się klej dwuskładnikowy ”VHCT CONNECT TOP 1”
 • Postępować zgodnie z zaleceniami producenta klej zaleca się klejenie paneli suchych na tzw. grzebień
 • Podczas montażu należy używać czystych rękawic.
 • Nie jest zalecany montaż bezpośrednio na ścianie gipsowej jednak można go wykonać po wcześniejszym zamontowaniu na niej płyty OSB.
 • Ewentualne zabrudzenia należy usunąć natychmiast po zabrudzeniu ( przed wyschnięciem)
 • Płyty z betonu architektonicznego montować z przerwą około 3-4 mm między płytami szczelinę zostawić bez wypełnienia, zachować dylatację od ścian i sufitu.
 • Wszelkie prace z betonem należy wykonywać przy użyciu narzędzi diamentowych oraz stosować wiertła z oznaczeniem do wiercenia w betonie bez udaru.
 • Środki do czyszczenia np.: woda z szarym mydłem, drobny papier ścierny.
 • Do impregnacji zaleca się ”VHCT PERFECT IMPREGNAT”
 • Montaż na elewacje należy wykonać w oparciu o projekt elewacji. Dobór systemu zależy od rodzaju ściany oraz rodzaju elewacji.

Deklarowane właściwości użytkowe:

 • Element okładzinowy z betonu: klasa wytrzymałości 30/37
 • Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu: ≥ 2,0 (MPa)
 • Klasa gęstości: 1,8
 • Tolerancja wymiarów: Klasa A (±3 mm)
 • Reakcja na ogień: Euroklasa A
 • Współczynnik przepuszczalności pary wodnej: μ = 5/15
 • Stabilność wymiarów pod wpływem wilgoci i suszenia. Skurcz spowodowany wysychaniem (wewnątrz/zewnątrz):0,60/0,34 (mm/m)
 • Izolacyjność od bezpośrednich dźwięków powietrznych: Gęstość brutto ≤ 1800 kg/m3
 • Odporność na zamrażanie i odmrażanie z udziałem środków odladzających: < 0,6 kg/m2
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną. Powyższy opis został sporządzony według stanu wiedzy i doświadczenia producenta. Godnym uwagi jest fakt, że na miejscu budowy należy zawsze sprawdzić własne warunki do montażu.
DIMENSIONS100 cm x 3.2 cm x 50 cm