Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniList of productsPłyta betonowa CORNO 18 mm SLABB
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
COLOUR
avatar
Czarny
avatar
Antracyt
avatar
Gray
avatar
White
Rozmiar
60x60
60x120
Jeżeli planujesz zagospodarowanie przestrzeni 
publicznej, poproś o poradę. Ten produkt można kupić również w zestawie.
COLOUR
Rozmiar

Płyta z betonu architektonicznego CORNO SLABB o wymiarach 120/60 x 60 x 1,8 cm

Płyta CORNO to wyjątkowe połączenie standardowej płyty z dekorem 3D. Wygięty róg nadaję wnętrzu indywidualnego charakteru. Ten rodzaj płyty daje możliwość umieszczenia światła w powstałej szczelinie. Panel dostępny jest w dwóch formatach 120x60 i 60x60 cm oraz czterech podstawowych kolorach szary, antracyt, biały, czarny.

Płytki ścienne Corno Slabb  to nowoczesne i minimalistyczne w wyrazie płyty. Ich rozmiary i elegancka kolorystyka pozwalają na tworzenie oryginalnych kompozycji, z których bije nutka tajemniczości. Geometryczne kształty płyt tarasowych zachwycają prostotą i estetyką szlachetnej powierzchni.

Te panele betonowe dedykowane są strefie ściennej - wszędzie tam gdzie ważny jest każdy element.

Produkt wykonany w technologii ręcznego odlewania - 100% manufaktura.


Podana cena dotyczy 1 szt. produktu.

Cena płyt za 1 m2 wynosi od 596,82 zł do 439,04 zł brutto

Dodatkowo można zaimpregnować płyty +10% wartości zamówienia płyt

Realizacja zamówienia ok 15-20 dni roboczych

Ze względu na charakterystykę betonu architektonicznego, czyli możliwe różnice w wyglądzie powierzchni poszczególnych płyt (występowanie i wielkość raków, rozbieżności kolorystyczne i wymiarowe (+/-3mm)) należy przed montażem rozplanować rozłożenie poszczególnych płyt i kolejność ich montażu.

PŁYTA BETONOWA CORNO 18mm SLABB


Płyta betonowa CORNO to wyjątkowy dekor polskiego producenta SLABB. Każda płyta posiada cechy, które są elementami charakterystycznymi dla materiału jakim jest beton - nierównomierne rozłożenie porów, różnice kolorystyczne oraz wielkościowe. Każda z płyt jest wyjątkowa i właśnie ta cecha jest ich największą zaletą. Płyty z betonu trafiają bezpośrednio do mieszkania klienta prosto z fabryki. CORNO to płyty ścienne, które posiadają wygięty róg. Umożliwia on umieszczenie wewnątrz oświetlenia. Dzięki takiemu efektowi dekoracyjnemu możemy uzyskać niepowtarzalny charakter wnętrza.

 

PRODUCENT SLABB


W Manufakturze SLABB zajmują się ręcznym wytwarzaniem elementów wykonanych z betonu architektonicznego. Powierzchnie betonowe wyprodukowane w ich fabryce z powodzeniem mogą posłużyć do aranżacji nawet najbardziej ekskluzywnych wnętrz. Nie ma konieczności, aby – po umieszczeniu w miejscu docelowym – przykrywać je warstwą tynku, lub innym materiałem wykończeniowym. Beton architektoniczny to surowiec, z którego coraz chętniej korzystają profesjonalni architekci wnętrz oraz Klienci indywidualni. Na tą sytuację w głównej mierze wpływ ma fakt, że jest to tworzywo bardzo uniwersalne.

Z powodzeniem może posłużyć jako materiał wykończeniowy zarówno na ścianie jak i posadzce. Szerokie spektrum zastosowań oraz niezwykła trwałość, to bez wątpienia największe zalety betonu architektonicznego. Jednakże jego wyprodukowanie to bardzo skomplikowany proces. Zwłaszcza w sytuacji, w której firma decyduje się nie tylko na tworzenie standardowych płyt betonowych, ale również bardziej skomplikowanych elementów takich jak schody, donice czy nawet umywalki i meble. Na rynku istnieje wiele firm produkujących beton. Dlaczego zatem spośród nich warto wybrać tą manufakturę? Odpowiedź jest prosta.

Jako nieliczni są w stanie kompleksowo zrealizować cały proces produkcji w ramach własnych zasobów. W SLABB czuwają nad odpowiednią jakością realizacji zamówienia już od chwili jego złożenia, aż do momentu, kiedy zamówione wyroby trafią pod ich dach. Tworzą elementy, które cechuje nie tylko estetyka wykonania, ale również wysoka trwałość. Ręczny proces produkcji pozwala im w pełni dostosować wszystkie artykuły do indywidualnych potrzeb Klienta. Aby zapewnić Ci niepowtarzalny i w pełni dopasowany do Twoich oczekiwań wyrób całkowicie zrezygnowali z mechanicznych form produkcji. Ze względu na podstawowe właściwości betonu architektonicznego uzyskanie dokładnie takiej samej ilości wżerów jest niemożliwe. Małe różnice w odcieniach kolorów również są cechą charakterystyczną tego materiału, ale to właśnie te elementy stanowią jego największą zaletę.

KOLORYSTYKA 


INFORMACJE DODATKOWE


Płyty płaskie Płyty wykonywane przez firmę SLABB zrobione są z naturalnego betonu architektonicznego.

Zmienna kolorystyka, przebarwienia, nierównomierne rozłożenie kolorów, oraz pustki (pory na powierzchni) są dla tego tworzywa naturalne i to właśnie dzięki nim jest on niepowtarzalny i atrakcyjny.

Nierówna powierzchnia klejenia, wystające elementy kruszywa są naturalne i zwiększają przyczepność mechaniczną materiału w procesie klejenia.

W związku z powyższym te cechy nie są podstawą do składania reklamacji.

Zwracamy również uwagę, że tzw. „łukowatość” (wygięcia powierzchni) są charakterystycznym elementem produktów wylewanych, jakimi są płyty. Jej skala nie powinna jednak przekraczać odstępstw normatywnych i wskazanych w karcie technicznej produktu w pkt. 3 (tolerancje wymiarowe).

Montaż

Po dostawie płyta betonowa CORNO powinna być rozpakowana i pozostawiona na min. 48 godzin (do ustabilizowania koloru).

Pamiętaj, że płyty betonowe to ręczny wyrób - każda z nich charakteryzuje się innym odcieniem oraz rozłożeniem porów na powierzchni.

Przed montażem należy również zaprojektować rozłożenie poszczególnych elementów, tak aby uzyskać oczekiwany efekt wizualny.

Występowanie białego nalotu na powierzchni montażowej jest efektem technologicznym, a jego usunięcie jest warunkiem skutecznego montażu.

Materiał jest higroskopijny co może powodować naciąganie wody z zaprawy klejowej , szczególnie przy jej nieprawidłowym przygotowaniu.

Montaż i przenoszenie dozwolone jest tylko w pozycji pionowej! Przenoszenie w poziomie (na płasko) może skutkować pęknięciem elementu (takiego uszkodzenia nie obejmuje reklamacja).

Wszelkie zabrudzenia klejem powierzchni płytek należy zmywać na bieżąco wodą, aby nie doprowadzić do zaschnięcia kleju na ich powierzchni.