Agnieszka Grotkowska
StreetSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Poland
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN

Products in your basket

quantity of pieces:0Subtotal0,00 PLN
Delivery: PLN
Shipment
ubetonowaniList of productsPłyta betonowa ścienna lekka 18 mm SLABB
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
original.jpeg
COLOUR
avatar
Antracyt
avatar
Gray
avatar
White
avatar
Czarny
Powierzchnia
Porous
Rozmiar
60x60
30x60
50x100
60x120
75x150
100x200
Jeżeli planujesz zagospodarowanie przestrzeni 
publicznej, poproś o poradę. Ten produkt można kupić również w zestawie.
COLOUR
Powierzchnia
Rozmiar

Płyta z betonu architektonicznego ścienna LEKKA SLABB o grubości 18mm

Płyty z betonu architektonicznego przy zastosowaniu odpowiedniej impregnacji mogą być użyte w łazienkach. W ofercie dostępne są płyty w czterech podstawowych kolorach oraz czterech stopniach porowatości. W asortymencie posiadamy płyty betonowe o standardowych rozmiarach jednakże na indywidualne zamówienie jesteśmy w stanie wykonać elementy w dowolnym formacie.

Płyty betonowe wykonane w manufakturze SLABB docierają do Klienta wraz ze szczegółową instrukcją montażu. Elementy montowane są w miejscu docelowym za pomocą specjalnie opracowanego systemu montażu. W SLABB przygotowują inne proporcje mieszanki betonowej w zależności od miejsca jej zastosowania. Wizualnie artykuły nie różnią się od siebie, jednakże płyty do użytku wewnętrznego są o nawet o 40% lżejsze.  W naszej ofercie znajdziesz także płyty wykonane z mieszanki tradycyjnej, które można zastosować na zewnątrz. Elementy docina się bez problemu - przy użyciu odpowiedniej tarczy do cięcia betonu.

Płyty ścienne lekkie mogą z powodzeniem być wykorzystane zarówno jako akcent jak i element dominujący w pomieszczeniu. Doskonale wyglądają w otoczeniu drewna oraz cegieł. Beton potrafi się dostosować i w zależności od miejsca użycia może wprowadzić do aranżacji surowy charakter, lub ciepło i harmonię.

Elementy są bardzo trwałe, a w dodatku przez długie lata nie tracą swoich właściwości estetycznych. Na indywidualne zamówienie Klienta możemy wykonać płyty z odciskami kotw lub szalunku. Dzięki wykorzystaniu silikonowych form możemy na nich również umieścić dowolne napisy, które są ciekawym i przykuwającym wzrok nośnikiem reklamowym.

Elementy na czas transportu są dobrze zabezpieczone i docierają do Klientów spakowane na paletach.


Podana cena dotyczy 1 szt. produktu.Cena płyty za 1 m2 wynosi od 220,00 zł do 281,10 zł w zależności od rozmiaru i koloruImitacja otworów z dopłatą +10%Impregnacja do łazienki, kuchni na posadzki + 10%Realizacja zamówienia ok 15-20 dni roboczych

Ze względu na charakterystykę betonu architektonicznego, czyli możliwe różnice w wyglądzie powierzchni poszczególnych płyt (występowanie i wielkość raków, rozbieżności kolorystyczne i wymiarowe (+/-3mm)) należy przed montażem rozplanować rozłożenie poszczególnych płyt i kolejność ich montażu.

Do montażu elementów należy używać tylko kleju klasy C2TES1 lub C2TES2 wskazanego przez producenta płyt.

 

PŁYTA BETONOWA ŚCIENNA LEKKA 18 MM


Płyta ścienna lekka z betonu architektonicznego wykonywane są własnoręcznie w polskiej fabryce. Każda z nich posiada cechy, które są elementami charakterystycznymi dla materiału jakim jest beton. Nierównomierne rozłożenie porów i niewielkie różnice kolorystyczne oraz wielkościowe sprawiają, że niemożliwym jest uzyskanie dwóch identycznych egzemplarzy. Każda z płyt jest wyjątkowa i właśnie ta cecha jest ich największą zaletą. Zamawiane płyty trafiają bezpośrednio do Twojego mieszkania wprost z fabryki, gdzie były przygotowywane ręcznie przez najlepszych specjalistów dzięki czemu wiadomo, że każdy szczegół będzie dopracowany w 100 %

 


W Manufakturze zajmują się ręcznym wytwarzaniem elementów wykonanych z betonu architektonicznego. Powierzchnie betonowe wyprodukowane w ich fabryce z powodzeniem mogą posłużyć do aranżacji nawet najbardziej ekskluzywnych wnętrz. Nie ma konieczności, aby – po umieszczeniu w miejscu docelowym – przykrywać je warstwą tynku, lub innym materiałem wykończeniowym. Beton architektoniczny to surowiec, z którego coraz chętniej korzystają profesjonalni architekci wnętrz oraz Klienci indywidualni. Na tą sytuację w głównej mierze wpływ ma fakt, że jest to tworzywo bardzo uniwersalne.

Z powodzeniem może posłużyć jako materiał wykończeniowy zarówno na ścianie jak i posadzce. Szerokie spektrum zastosowań oraz niezwykła trwałość, to bez wątpienia największe zalety betonu architektonicznego. Jednakże jego wyprodukowanie to bardzo skomplikowany proces. Zwłaszcza w sytuacji, w której firma decyduje się nie tylko na tworzenie standardowych płyt betonowych, ale również bardziej skomplikowanych elementów takich jak schody, donice czy nawet umywalki i meble. Na rynku istnieje wiele firm produkujących beton. Dlaczego zatem spośród nich warto wybrać tą manufakturę? Odpowiedź jest prosta.

Jako nieliczni są w stanie kompleksowo zrealizować cały proces produkcji w ramach własnych zasobów. W czuwają nad odpowiednią jakością realizacji zamówienia już od chwili jego złożenia, aż do momentu, kiedy zamówione wyroby trafią pod ich dach. Tworzą elementy, które cechuje nie tylko estetyka wykonania, ale również wysoka trwałość. Ręczny proces produkcji pozwala im w pełni dostosować wszystkie artykuły do indywidualnych potrzeb Klienta. Aby zapewnić Ci niepowtarzalny i w pełni dopasowany do Twoich oczekiwań wyrób całkowicie zrezygnowali z mechanicznych form produkcji. Ze względu na podstawowe właściwości betonu architektonicznego uzyskanie dokładnie takiej samej ilości wżerów jest niemożliwe. Małe różnice w odcieniach kolorów również są cechą charakterystyczną tego materiału, ale to właśnie te elementy stanowią jego największą zaletę.

KOLORYSTYKA I POROWATOŚĆ


INFORMACJE DODATKOWE


Płyty płaskie Płyty wykonywane przez firmę zrobione są z naturalnego betonu architektonicznego.

Zmienna kolorystyka, przebarwienia, nierównomierne rozłożenie kolorów, oraz pustki (pory na powierzchni) są dla tego tworzywa naturalne i to właśnie dzięki nim jest on niepowtarzalny i atrakcyjny.

Nierówna powierzchnia klejenia, wystające elementy kruszywa są naturalne i zwiększają przyczepność mechaniczną materiału w procesie klejenia.

W związku z powyższym te cechy nie są podstawą do składania reklamacji.

Zwracamy również uwagę, że tzw. „łukowatość” (wygięcia powierzchni) są charakterystycznym elementem produktów wylewanych, jakimi są płyty. Jej skala nie powinna jednak przekraczać odstępstw normatywnych i wskazanych w karcie technicznej produktu w pkt. 3 (tolerancje wymiarowe).

Montaż

Po dostawie płyta ścienna lekka powinna być rozpakowana i pozostawiona na min. 48 godzin (do ustabilizowania koloru).

Pamiętaj, że płyty betonowe to ręczny wyrób - każda z nich charakteryzuje się innym odcieniem oraz rozłożeniem porów na powierzchni.

Przed montażem należy również zaprojektować rozłożenie poszczególnych elementów, tak aby uzyskać oczekiwany efekt wizualny.

Występowanie białego nalotu na powierzchni montażowej jest efektem technologicznym, a jego usunięcie jest warunkiem skutecznego montażu.

Materiał jest higroskopijny co może powodować naciąganie wody z zaprawy klejowej , szczególnie przy jej nieprawidłowym przygotowaniu.

Montaż i przenoszenie dozwolone jest tylko w pozycji pionowej! Przenoszenie w poziomie (na płasko) może skutkować pęknięciem elementu (takiego uszkodzenia nie obejmuje reklamacja).

Wszelkie zabrudzenia klejem powierzchni płytek należy zmywać na bieżąco wodą, aby nie doprowadzić do zaschnięcia kleju na ich powierzchni.