
BLOCZKI OGRODZENIOWE SLABB
PRODUCENT SLABB
W Manufakturze SLABB zajmują się ręcznym wytwarzaniem elementów wykonanych z betonu architektonicznego. Powierzchnie betonowe wyprodukowane w ich fabryce z powodzeniem mogą posłużyć do aranżacji nawet najbardziej ekskluzywnych wnętrz. Nie ma konieczności, aby – po umieszczeniu w miejscu docelowym – przykrywać je warstwą tynku, lub innym materiałem wykończeniowym. Beton architektoniczny to surowiec, z którego coraz chętniej korzystają profesjonalni architekci wnętrz oraz Klienci indywidualni. Na tą sytuację w głównej mierze wpływ ma fakt, że jest to tworzywo bardzo uniwersalne.
Z powodzeniem może posłużyć jako materiał wykończeniowy zarówno na ścianie jak i posadzce. Szerokie spektrum zastosowań oraz niezwykła trwałość, to bez wątpienia największe zalety betonu architektonicznego. Jednakże jego wyprodukowanie to bardzo skomplikowany proces. Zwłaszcza w sytuacji, w której firma decyduje się nie tylko na tworzenie standardowych płyt betonowych, ale również bardziej skomplikowanych elementów takich jak schody, donice czy nawet umywalki i meble. Na rynku istnieje wiele firm produkujących beton. Dlaczego zatem spośród nich warto wybrać tą manufakturę? Odpowiedź jest prosta.
Jako nieliczni są w stanie kompleksowo zrealizować cały proces produkcji w ramach własnych zasobów. W SLABB czuwają nad odpowiednią jakością realizacji zamówienia już od chwili jego złożenia, aż do momentu, kiedy zamówione wyroby trafią pod ich dach. Tworzą elementy, które cechuje nie tylko estetyka wykonania, ale również wysoka trwałość. Ręczny proces produkcji pozwala im w pełni dostosować wszystkie artykuły do indywidualnych potrzeb Klienta. Aby zapewnić Ci niepowtarzalny i w pełni dopasowany do Twoich oczekiwań wyrób całkowicie zrezygnowali z mechanicznych form produkcji. Ze względu na podstawowe właściwości betonu architektonicznego uzyskanie dokładnie takiej samej ilości wżerów jest niemożliwe. Małe różnice w odcieniach kolorów również są cechą charakterystyczną tego materiału, ale to właśnie te elementy stanowią jego największą zaletę.
INFORMACJE DODATKOWE
Montaż bloczków
Przed rozpoczęciem montażu bloczków należy sprawdzić ich stan pod względem uszkodzeń mechanicznych – wszelkie uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić dystrybutorowi lub producentowi.Należy również sprawdzić dokładnie powierzchnię ławy fundamentowej, ewentualne nierówności lub odchylenia od poziomu należy zeszlifować.Następnie na ławie fundamentowej należy ułożyć izolacje poziomą zapobiegnie ona kapilarnemunpodciąganiu wody z gruntu.Każdą warstwę ogrodzenia układamy próbnie „na sucho” dosuwając bloczki do siebie. Bloczki ogrodzeniowe SLABB powinny idealnie do siebie przylegać jednakże ewentualne odchylania można skorygować przy użyciu klinów do glazury lub poprzez szlifowanie.Do montażu bloczków należy użyć „Kleju uszczelniającego do bloczków ogrodzeniowych SLABB”( dostępnego w asortymencie marki SLABB ) tworzy on trwałe, solidne, elastyczne połączenie dzięki czemu ułożone bloczki nie będą zmieniać swojego położenia względem siebie podczas zalewania betonem oraz uszczelnione zostaną wszystkie łączenia.Klej uszczelniający nanosimy na górne krawędzie bloczka w przypadku słupków oraz na górne krawędzie oraz boczne ścianki bloczków w przypadku murów.Tak wzniesione elementy pozostawiamy na min. 48 godziny – czas potrzebny do związania kleju uszczelniającego.
Do montażu bloczków ogrodzeniowych zalecane jest stosowanie produktów dedykowanych przez producenta.
Specyfikacja betonu architektonicznego.1. Beton architektoniczny jest tworzywem ze swojej natury zmiennym w cechach estetycznych, a wszelkie smugi, pory (raki) i ich niejednorodność, oraz zmienność ułożenia są dla materiału typowe i podkreślają jego charakter.2. Poszczególne bloczki mogą wykazywać zmienności i odchylenia wymiarowe zgodne z parametrami zapisanymi w normach.3. Poszczególne partie produkcyjne ze względu na:- różnice w warunkach atmosferycznych, w tym składowania przez Kupującego,- różnice w używanych do produkcji kruszywach czy produktach mogą wykazywać zmienność walorów estetycznych/wizualnych.4. Beton Architektoniczny posiada niską nasiąkliwość, ale produkt nie impregnowany pod wpływem kontaktu z wodą i innymi płynami może absorbować wodę doprowadzając do czasowej lub stałej zmiany kolorystyki.5. Cechą naturalną betonu architektonicznego są smugi i przebarwienia powstałe w wyniku zmian wilgotności powietrza, dlatego nie stanowią one wady produktu i nie mogą one być podstawą do reklamacji.6. Mogą być również widoczne włókna używane w procesie produkcyjnym, co także nie stanowi wady produktu.